Abalone, Paua of wel Zeeoren zijn een familie van slakken. De verschillende soorten kunnen vrij groot worden van 10 tot wel 20 centimeter. Ze komen in alle zeeën van de wereld voor maar leven voornamelijk in de warmere zeeën van de wereld.
Veel soorten zijn geschikt voor menselijke consumptie en worden in verschillende werelddelen als een delicatesse beschouwd. De slakken worden wereldwijd in grote hoeveelheden gevangen en sommige soorten zijn hierdoor zeldzamer geworden. De schelp van de slak heeft een prachtige kleurende laag die al honderden jaren verwerkt wordt in sieraden.
Abalone is gemakkelijk te zagen en te schuren met standaard juweliers gereedschap. Tevens ook eenvoudig te polijsten met dialux rood op een zachte polijstschijf.